פז בטיחות


  חשמלאי מסוייג

  קורס חשמלאי מסוייג

  מדוע וכיצד בכלל נוצר הצורך בבעל התפקיד חשמלאי מסויג ?

  בעל מקצוע חשמלאי מסויג נועד למפעלים וארגונים בהם נדרשים טכנאים במעבדות, מרכיבים במפעלים שונים לעסוק במערכות המחוברות למתח, ובכדי לבצע פעולות הקשורות בבדיקת מתחים, ביצוע ניסויים ובדיקות באמצעות ציוד בדיקה פתוח וחשוף, בהרכבות ופירוקים של מערכות המתחברות למתח, נועד הצורך לעמוד בדרישות חוק החשמל, שבו מבקש המפעל להכשיר את עובדיו ברישיון לביצוע עבודות חשמל "חשמלאי מסוייג".

  רישיון זה ניתן למפעל או ארגון שמצהיר כי הוא מעוניין לבצע סוג מסוים של עבודות חשמל, כאשר עליו לפרט זאת במדויק כולל ניסיון שיש לעובדים ועמידה בתנאים מקדימים להשתתפות בקורס, ולהציג זאת בביקור של המפקח מטעם משרד העבודה בעת ביקורו במפעל.

  למי אפשר לפנות לצורך ליווי בהליך הבקשה?

  בחברת פז בטיחות נמצא צוות מקצועי שילווה אתכם בכל הליך הבקשה ועד לביצוע הקורס וקבלת רישיונות העבודה על ידי משרד העבודה.

  נציג החברה ייפגש עם נציגי המפעל ויאפיין באמצעות מהנדס החשמל שלו את הפעילויות להן נדרש הקורס וכן גם את התכנים הנדרשים ללימוד, כולל גם הגשת עזרה ראשונה ולימוד התכנים המקצועיים בתחום.

  תנאים מקדימים להנפקת רישיון חשמלאי מסויג:

  ההכשרה המינימאלית בה חייב לעמוד העובד היא:

  • ניסיון מקצועי קודם.
  • בוגר בית ספר מקצועי במגמות טכנולוגיות ומדעיות.
  • מעבר הקורס בהצלחה ועמידה בדרישות הנוהל והמבחן של האגף להכשרה.

  תוקף הרישיון ותנאיו:

  הרישיון תקף ומיועד אך ורק לפעולות הקשורות בעיסוק העובד והרישיון תקף רק במפעל בו הוא עובד בלבד. ברישיון המתקבל יצוינו סוגי העבודות להם אושר העובד לביצוע ואין לחרוג מהם.

  דוגמאות לעבודות עבורן נדרש להכשיר חשמלאי מסויג:

  1. עבודות ניתוק וחיבור ציוד אלקטרוני או חשמלי הפועל במתחים נמוכים ובמצבים שבהם קיימת סכנת התחשמלות או חשש לפריצת חשמל העלולה לפגוע בעובד גם פגיעות קשות.
  2. לעבודות עם ציוד במתח גבוה נדרש רישיון בכל מצב וכפוף לתקנות החשמל.
  3. במפעלים שבהם זוהה צורך בחשמלאי מסוייג והם מעוניינים בהכשרת עובדים לצורך קבלת רישיון זה, מתוכנן ביקור של מפקח מהאגף להכשרה מקצועית לצורך מתן האישור לארגון קורס להכשרה וקבלת רישיון שיינתנו על ידי אגף בכיר להכשרה ולפיתוח כוח אדם, משרד העבודה, על-פי נוהלי האגף להכשרה מקצועית.

  הקורס מתקיים בבית הלקוח בפריסה ארצית.

  מעוניינים לקבל פרטים? דברו איתנו -048666499.

  אולי תתעניינו גם ב:

  קורס עד מומחה

  קורס חשמלאי מסוייג בבית הלקוח

  מעוניינים בהכשרה מקצועית? השאירו פרטים ונצא לדרך


   מידע נוסף בנושא

   מה חשוב לדעת על רישיון חשמלאי מסוייג?

   רישיון חשמלאי מסוייג מאפשר למחזיק בו לבצע עבודות מסוימות במתקן חשמלי – כאשר העבודות אותן הוא מורשה לבצע אמורות להיות מוגדרות מראש במקום העבודה.
   חשוב להיות מודעים לכך, שהרישיון הינו בעל תוקף רק במקום העבודה של העובד המחזיק ברישיון בנוסף, העובד יהיה רשאי לבצע אך ורק את עבודות החשמל אשר הוגדרו מראש.
   למעשה, כל עובד אשר עוסק בעבודה ובבדיקות של מערכות חשמליות או אלקטרוניות ומבצעים עבודות אשר יש בהם סכנה להתחשמלות, אמורים להחזיק ברשותם רישיון חשמלאי מסוייג – מה שיבטיח שהם יבצעו את העבודה בצורה בטיחותית ללא לקיחת סיכונים מיותרים.
   בכדי לקבל את הרישיון, יש לעבור קורס הדרכה ייעודי, אשר מוזמן ברוב המקרים על ידי המעסיקים – כאשר, בכדי לקיים קורס שכזה, יש צורך באישור של משרד התמ"ת.
   מדובר בקורס אשר מתפרש על פני עשרות שעות לימוד אקדמיות וכולל נושאים כמו: פיקוח על מטענים סטטיים, רכיבי מנגנון פריקה, מניעת הצתה במילוי מיכליות ונושאים רלוונטיים רבים אחרים – תלוי בסוג הקורס ובהיקפו.

   חשמלאי מסויג מתח גבוה

   כאשר עולה הצורך בביצוע עבודות חשמל, הן במפעלים, הן בארגונים והן במוסדות שונים, אי אפשר באמת להתפשר על פחות מאיש מקצוע אשר מחזיק ברשותו את הידע והכלים המקצועיים המתאימים ולשם מכך, הוא אמור כמובן, לעבור הכשרה ייעודית מקדימה.
   למעשה, קיים חוק בישראל, על פיו אדם שאין ברשותו רישיון מתאים לביצוע עבודות חשמל לא יהיה מורשה לבצע את אותן העבודות.
   הרישיון אמור להינתן על ידי המנהל של אותו העובד והוא יכול להינתן רק לעובד אשר עבר הכשרה מקצועית והוכיח שיש לו ניסיון בתחום. אותו רישיון מדובר, נקרא רישיון חשמלאי מסוייג.

   רישיון חשמלאי מסויג

   אם גם אתם מעוניינים שהעובדים יעברו קורס ייעודי, איכותי ומקצועי בדרך לקבלת הרישיון המיוחד, דעו שאתם נמצאים בכתובת הנכונה עבור אותה המטרה.
   חברת פז בטיחות הינה חברה מקצועית בה קיים מרכז הכשרות והדרכות, בו מועסקים צוותי מרצים מנוסים ומקצועיים.
   מוזמנים ליצור קשר עם החברה ולקבל את כל הפרטים לגבי קורס חשמלאי מסוייג המוצע על ידה.

   קורסים והדרכות שלנו

   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
   דילוג לתוכן