חשמלאי מסוייג

חשמלאי מסוייג

קורס חשמלאי מסוייג

מדוע וכיצד בכלל נוצר הצורך בבעל התפקיד חשמלאי מסויג ?

בעל מקצוע חשמלאי מסויג נועד למפעלים וארגונים בהם נדרשים טכנאים במעבדות, מרכיבים במפעלים שונים לעסוק במערכות המחוברות למתח, ובכדי לבצע פעולות הקשורות בבדיקת מתחים, ביצוע ניסויים ובדיקות באמצעות ציוד בדיקה פתוח וחשוף, בהרכבות ופירוקים של מערכות המתחברות למתח, נועד הצורך לעמוד בדרישות חוק החשמל, שבו מבקש המפעל להכשיר את עובדיו ברישיון לביצוע עבודות חשמל "חשמלאי מסוייג".

רישיון זה ניתן למפעל או ארגון שמצהיר כי הוא מעוניין לבצע סוג מסוים של עבודות חשמל, כאשר עליו לפרט זאת במדויק כולל ניסיון שיש לעובדים ועמידה בתנאים מקדימים להשתתפות בקורס, ולהציג זאת בביקור של המפקח מטעם משרד העבודה בעת ביקורו במפעל.

למי אפשר לפנות לצורך ליווי בהליך הבקשה?

בחברת פז בטיחות נמצא צוות מקצועי שילווה אתכם בכל הליך הבקשה ועד לביצוע הקורס וקבלת רישיונות העבודה על ידי משרד העבודה.

נציג החברה ייפגש עם נציגי המפעל ויאפיין באמצעות מהנדס החשמל שלו את הפעילויות להן נדרש הקורס וכן גם את התכנים הנדרשים ללימוד, כולל גם הגשת עזרה ראשונה ולימוד התכנים המקצועיים בתחום.

תנאים מקדימים להנפקת רישיון חשמלאי מסויג:

ההכשרה המינימאלית בה חייב לעמוד העובד היא:

  • ניסיון מקצועי קודם.
  • בוגר בית ספר מקצועי במגמות טכנולוגיות ומדעיות.
  • מעבר הקורס בהצלחה ועמידה בדרישות הנוהל והמבחן של האגף להכשרה.

תוקף הרישיון ותנאיו:

הרישיון תקף ומיועד אך ורק לפעולות הקשורות בעיסוק העובד והרישיון תקף רק במפעל בו הוא עובד בלבד. ברישיון המתקבל יצוינו סוגי העבודות להם אושר העובד לביצוע ואין לחרוג מהם.

דוגמאות לעבודות עבורן נדרש להכשיר חשמלאי מסויג:

  1. עבודות ניתוק וחיבור ציוד אלקטרוני או חשמלי הפועל במתחים נמוכים ובמצבים שבהם קיימת סכנת התחשמלות או חשש לפריצת חשמל העלולה לפגוע בעובד גם פגיעות קשות.
  2. לעבודות עם ציוד במתח גבוה נדרש רישיון בכל מצב וכפוף לתקנות החשמל.
  3. במפעלים שבהם זוהה צורך בחשמלאי מסוייג והם מעוניינים בהכשרת עובדים לצורך קבלת רישיון זה, מתוכנן ביקור של מפקח מהאגף להכשרה מקצועית לצורך מתן האישור לארגון קורס להכשרה וקבלת רישיון שיינתנו על ידי אגף בכיר להכשרה ולפיתוח כוח אדם, משרד העבודה, על-פי נוהלי האגף להכשרה מקצועית.

הקורס מתקיים בבית הלקוח בפריסה ארצית.

מעוניינים לקבל פרטים? דברו איתנו -048666499.

אולי תתעניינו גם ב:

קורס עד מומחה

קורס חשמלאי מסוייג בבית הלקוח

שתף את הפוסט

פוסטים נוספים

קורס נאמן בטיחות

קורס נאמן בטיחות

קורס נאמן בטיחות הוא תהליך הכשרה חיוני לכל ארגון המעוניין להבטיח שמירה על בטיחות ובריאות העובדים במקום העבודה. הקורס מכשיר

Read More
הדרכת בטיחות לעובדים

הדרכת בטיחות לעובדים

הדרכת בטיחות לעובדים היא תהליך הכרחי בכל ארגון המעסיק עובדים. הדרכה זו נועדה להבטיח שהעובדים מודעים לסיכונים האפשריים במקום העבודה

Read More
דילוג לתוכן