פז בטיחות


  Tower

  ציוד עבודה בגובה

  חבל עבודה

  בשנת 2016, נהרגו 49 עובדים מנפילות מגובה. במדינת ישראל ישנם כ – 6500 תאונות עבודה של נפילה מסולמות,...
  לעמוד מוצר

  מידע נוסף בנושא

  ציוד עבודה בגובה – להסתייע במכשור מתקדם

  חשיבותו של ציוד עבודה בגובה הנו משמעותי. וזאת, משום שביכולתו לסייע ביצירת סביבת עבודה ברמה גבוהה. לאורך השנים האחרונות, נוצרו נהלי עבודה משמעותיים; תקנות אשר מטרתן ליצור תנאי עבודה בטיחותיים ומקצועיים. חלק מרכזי מנהלים אלו נוגע אל עבודה בגובה – תוך שימת דגש לציוד אותו יש ללבוש. כיצד ניתן לבחור את הציוד לעבודה בגובה? ומהם היתרונות השונים של כל פריט ופריט? זאת ועוד, תוכלו ללמוד אצל מכללת פז בטיחות. מכללה זו נוסדה ומנוהלת על ידי נדב אסייג – מומחה בתחום הגיהות, הבטיחות והבריאות בתחום התעשייה. כמו כן, מכללה זו מציעה מגוון הדרכות וקורסים העוסקים בכיבוי אש, בטיחות באירועים המוניים ועוד.

  תחום העבודה בגובה בכלל ובארץ בפרט הינו תחום הדורש את מלוא הזהירות מצדם של גורמים שונים. אכן, באמצעות סוג עבודה זה ניתן להשלים מגוון מטרות ותכניות – על הצד הטוב ביותר. עם זאת, לאור הסיכונים השונים במסגרת תחום עיסוק זה, ישנה חשיבות רבה בשמירה על בטיחותם של העובדים.

  ראשית, כאשר אנו מדברים על עבודה בגובה, הכוונה היא לכל סוג עבודה שהיא אשר מתבצעת בגובה העולה על 2 מטר. כמו כן, היא תתבצע על משטח עבודה שאיננו מגודר או כולל מעקה תקני. בנוסף, עבודות בגובה לרוב יצריכו את הטיית גוף האדם העולה על 45 מעלות מעבר לגדר, משטח עבודה או מדרכת מעבר.

  בהתאם, כדי שניתן יהיה לעבוד כנדרש תוך שמירה על נהלי הבטיחות כמו גם מניעתן של תאונות עבודה שונות, יש להשתמש בציוד עבודה בגובה. אילו סוגי ציוד קיימים? החל מציוד מגן אישי, ציוד לצורך מניעת נפילה ועד ציוד לבלימת נפילה – אין ספק שפריטים אלו יסייעו למהלכה התקין של המלאכה.

  ציוד עבודה בגובה – לפנות אל המומחים בתחום הבטיחות

  ציוד לעבודה בגובה נושא יתרונות רבים. בין אם מדובר ברתמות לבלימת נפילה, עוגנים או שמא מדובר בציוד אחר, על מנת לאפשר תנאי עבודה מקצועיים ובטיחותיים כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל מכללת פז בטיחות.

  ציוד לעבודה בגובה

  התנהלות נכונה ומקצועית עם ציוד עבודה בגובה תביא ללא ספק לשיפור רמת הבטיחות בעבודה מסוג זה. על מנת להבטיח את ביצוע העבודה האיכותית והמדויקת בה אתם מעוניינים, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיה של חברת פז בטיחות. החברה כוללת מרכז הכשרות והדרכות, ומכללה לבטיחות אשר מעניקה את שירותי לאינספור מוסדות וארגונים במגוון נושאי הבטיחות השונים.

  ציוד מגן אישי לעבודה בגובה – שומרים על הבטיחות

  המכללה לבטיחות אשר פועלת במסגרת שירותיה של חברת פז בטיחות, מעבירה קורסים, הכשרות והדרכות בטיחות מקצועיות במגוון תחומים, לרבות עבודה בגובה. לרשותכם עומדים מיטב המרצים וממוני בטיחות אשר בעלי ידע רב וניסיון רב שנים בתחום. לקבלת מידע נוסף, השאירו פרטים באתר כבר היום או חייגו למספר הטלפון 04-8666499.

  ציוד עבודה בגובה – הכירו את הסוגים השונים

  ציוד עבודה בגובה נמצא בשימוש במגוון רחב של עבודות, החל מעבודות תחזוקה ובניה ועד למגוון עבודות בתעשייה הכבדה ומפעלים. ציוד בטיחות בעבודה אשר מתבצעת בגובה של למעלה משני מטרים, ניתן יהיה לחלק לשלושה סוגים עיקריים:

  • ציוד מגן אישי – כולל קסדה ורתמת בטיחות אישית. כל עובד מחויב בנשיאת ציוד מגן אישי בכדי להגן על עצמו כמירב יכולתו.
  • ציוד לבלימת נפילה – ציוד זה כולל מערכות ועזרים שמצליחים למזער באופן משמעותי את הסיכון בנפילה והנזק אותו עלול לגרום. לא תמיד ניתן יהיה למנוע נפילה, כך שחשיבותו של ציוד זה הינה אדירה ונוגעת בעיקרה בהגנה על העובד.
  • ציוד למניעת נפילה – ציוד זה עונה על שתי מטרות עיקריות. האחת היא מניעת נפילתו של העובד והשניה, אבטחת הציוד בגובה מתוך מניעת קריסה שלו ופגיעה בעוברי האורח באתר.

  על מנת להבטיח את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר במקום העבודה ובמהלכה, חשוב יהיה להתאים את הציוד לסוג העבודה המתבצעת ולהקפיד על שמירת נהלי הבטיחות בעבודה בגובה. לשם כך חשוב יהיה לבצע קורס עבודה בגובה מידי שנתיים לכל עובד בתחום.

  ציוד עבודה בגובה ששומר עליכם תמיד

  בגלל הסיכונים השונים הטמונים בשהות בגובה במהלך העבודה, אסור לסמוך על המזל. ציוד עבודה בגובה שומר על החיים ומונע פציעות קשות במצבים מגוונים. למשל, כאשר רמפה או פיגום קורסים ללא התראה. כאשר עובד מועד מעבר למעקה, או נשען בטעות על דבר מה לא יציב, בראש סולם גבוה או במרומי בניין בהקמה, באתר הבניה. חשיבותו של הציוד נשענת על כך שהוא מהווה סוג של שכבת הגנה מרכזית. מלבד ציוד בטיחות שגרתי שמסופק לעובדים, כגון קסדה או כפפות, מדובר בפתרונות תקניים, ייחודיים, שצריכים להתאים אותם על פי מאפייני העבודה ותנאי הסביבה.

  במסגרת קורסי עבודה בגובה לומדים להכיר מכלול רחב של ציוד עבודה בגובה, שניתן לחלקו לכמה סוגים עיקריים. לדוגמא, ציוד שבו משתמש העובד באופן אישי, באמצעות לבישה על הגוף. כך רתמת בטיחות, קסדה וכדומה. בנוסף, קיים ציוד שנועד לבלום את הנפילה. מדובר במערכת שנכנסת לפעולה מידית ברגע שעובד מועד או נופל. על ידי האטת הנפילה או בלימתה, מונעים מקרה אסון, פציעה ואף מוות. בנוסף לכך, קיים ציוד מסוג נוסף לעבודות בגובה, שנועד למנוע אפשרות של נפילה. ציוד מסוג זה משלים את המעטפת וממזער עד למינימום את התקלות והתאונות.

  ציוד מגן אישי לעבודה בגובה

  אי אפשר להמעיט בחשיבותו של ציוד עבודה בגובה. אפילו עבור העובד הזהיר והמיומן ביותר, עבודה בגובה עלולה להיות מסוכנת. לא צריך יותר מאשר סחרחורת רגעית, מעידה או אובדן שיווי משקל על מנת שיום עבודה שגרתי יסתיים באסון. גם סיבות אחרות יכולות להוביל לאסון, אלא אם כן משתמשים בציוד המתאים. חברת פז בטיחות שמתמחה בהדרכות ותכנים בנושאי בטיחות בכלל ובטיחות בגובה בפרט, מסבירה מה צריך לדעת.

  בטוח שחייבים לעבוד בטוח

  מסקנת הדברים – על כל עובד ומנהל ואחראי בטיחות להכיר היטב את הציוד ולעשות בו שימוש מושכל ונכון, לפי הצורך. חברת פז בטיחות חרטה על דגלה לקחת חלק בפעיל בקידום הבטיחות בעבודה בכלל ובעבודות גובה בפרט. ייעוץ, הדרכה ושימוש נכון בציוד מתאים ולרשותכם במקום: מכללה ומרצים מקצוענים בתחומם.

  חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
  דילוג לתוכן