מומחה בטיחות

בשנים האחרונות אנו עדים למספר לא קטן של תאונות עבודה, אשר התוצאה שלהן טרגית ומסתיימת באיבוד חיי אדם. על מנת שלא נחווה סוג כזה של תאונות, עלינו לדאוג לכך שבאתר הבנייה שלנו, במפעל או בכל עסק אחר שבבעלותנו או באחריותנו, יועסק אך ורק מומחה בטיחות או בשמו המוכר יותר, ממונה בטיחות , אשר ידאג לכך שתאונות כאלה לא תתרחשנה. כמובן שטיבן של תאונות הוא כזה שהן קורות גם כאשר אנו עושים את המקסימום, אך בוודאי שכדאי להשקיע בבטיחות בעבודה על מנת למזער תאונות אותן.

חשיבותם של בעלי תפקידים בבטיחות

חשוב לדעת שיש חובה על פי חוק להעסיק ממונה בטיחות עבור כל ארגון בעל 50 עובדים ומעלה. בנוסף בעלי התפקידים בבטיחות בעבודה אחראים לביצוע משימות קריטיות ביקורות בטיחות, העברת הדרכות בטיחות והבטחת עמידה בתקנות הבטיחות בעבודה של הארגון והמדינה. במילים פשוטות, ממוני בטיחות הופכים את מקומות העבודה למקומות בטוחים יותר עבור העובדים. לכן אין ספק שתפקידם של מומחי הבטיחות הוא בעל חשיבות עליונה מכיוון שמדובר בעניין של חיים ומוות.

היכן יש חובת העסקת ממונה בטיחות?

רבים נוטים לחשוב שממונה בטיחות קיים רק בענף הבנייה אך כאמור בכל עסק או מפעל המעסיק מעל חמישים עובדים יש צורך בממונה בטיחות המועסק במשרה מלאה במקום. מומחה הבטיחות בעבודה אחראי על מכלול שלם של תחומים החל מ:

ממונה בטיחות המעוניין למצוא עבודה המתאימה לו יכול להרחיב את סל ההכשרות שלו בתחום על ידי לקיחת קורסים שונים בתחום כמו:

הדרכות והשמה לממוני הבטיחות

לסיכום, כפי שניתן לראות תחום הבטיחות רחב הרבה יותר ממה שנראה ואינו מסתכם בבטיחות במפעל או בענף הבנייה בלבד. קיימים מומחי בטיחות רבים, כל אחד מתמחה בענף ובסוג העבודה הדרוש במקום העבודה בו הוא מועסק, אך המשותף לכולם הוא הצורך להיות בעל ההכשרה וההסמכה המתאימים להתמודד עם שורה של אתגרי בטיחות הנוגעים לחיי אדם, ציוד, ודרכי התנהלות של עובדים במקום העבודה.

מחפשים מידע נוסף? השאירו פרטים או פנו עוד היום בטלפון אל יועצי מכללת פז בטיחות לקבלת מידע נוסף לגבי קורסים לממוני בטיחות בעבודה.

שתף את הפוסט
פוסטים נוספים
ימי עיון לממוני בטיחות

ימי עיון לממוני בטיחות

ימי עיון לממוני בטיחות הם אירועים חשובים המתקיימים במגוון תחומים תעשייתיים ומסחריים. מטרתם להעשיר את הידע המקצועי של ממוני הבטיחות,

Read More
דילוג לתוכן