פז בטיחות


  מעוניינים בהדרכת בטיחות בעבודה ?

  אל תהססו, צרו איתנו קשר

   ציוד עבודה בגובה

   אז אני, נדב אסייג, ממונה בטיחות בעבודה, מתחיל לעבוד עם ציוד עבודה בגובה. אני מחבר את הקרבינה לשתי הרצועות הסינטטיות בריתמה. שימו לב שהקרבינה הזו היא קפיצית והיא ממש ממש נוחה לעבודה. אני מחבר את עצמי למערכת ומטפס על סולם.

   אגב טיפוס על סולם – חשוב מאוד לזכור כשמטפסים על סולם תאחזו בשלבים ולא בזקיפים. מדוע? על מנת שכשתטפסו אם תפלו יהיה לכם תמיד את האחיזה בשלב הבא מתחת. זה אלמנט וטיפ קטן לי אליכם על מנת שתהיו מאובטחים בכל שלב הטיפוס בגובה.

   במידה והגעתי למקום העבודה שלי, לגובה העבודה ושם אני מעוניין לבצע את העבודה, בואו נדמיין עכשיו שטיפסתי והגעתי לאזור העבודה.

   הדבר הראשון שאני צריך לעשות הוא להרים את העכבר כלפי מעלה, על מנת שהוא יאבטח אותי. לאחר מכן, אני אני ממקם את עצמי באמצעות חבל מיקום ותמיכה בגובה הבטן, כשאני יוצר לולאה על השלב שהוא סימטרי לגובה הבטן שלי. צד אחד אני מחובר בלולאה הימנית וצד שני אני מחובר ללולאה השמאלית. כך בעצם יצרתי מערכת שבאמצעותה אני יכול לבצע את העבודה.

   ככה בעצם אתם יכולים לראות את החיבור התקני כאשר אני הולך לבצע עבודה שהיא מוגדרת כעבודה מאומצת על סולם. כשאני רוצה לשחרר את שתי הידיים ושהגוף שלי ינוח, לא יתאמץ ויהיה מוגן בפני נפילה מגובה.

   יש לנו את המערכת הצירית האנכית שתמנע ממני מליפול בשעת הטיפוס והירידה ויש לי את החבל מיקום ותמיכה שממקם אותי על הסולם ומאפשר לי את הטיית הגוף וביצוע העבודה שאני מעוניין לבצע אותה בבטחה.

   זהו חברים. כל מה שראיתם פה זו דרישת התקנה לצורך ביצוע עבודה על סולם שהיא מאומצת וזה ביצוע על סולם שהוא מעל 2 מטר.

   כרגע אני מתנתק, והשלבים של הניתוק הם כאלה: אני לוקח את חבל המיקום ותמיכה ומחזיר אותו חזרה למקום. דבר ראשון. לאחר מכן, שימו לב, אני לוקח אצבע ואגודל, אוחז אצבע מעל לעכבר אגודל מתחת ללשונית ואני פשוט מרים את הלשונית כלפי מעלה ומוריד את העכבר כלפי מטה. ברגע שבצעתי את הפעולה הזו, כל זמן שאני עולה ויורד העכבר תמיד יעלה וירד יחד איתי.

   אל תשכחו, כשאתם עולים ומבצעים את העבודה והגעתם לגובה העבודה, תרימו את העכבר כלפי מעלה. לשחרר אותו כלפי מטה, רק עם יד אחת. אגודל ואצבע. תרימו את הלשונית ותשחררו את העכבר כלפי מטה. זה הכל.

   כעת ניתן לרדת בבטחה כשאתם תמיד תמיד מוגנים עם ציוד עבודה בגובה שהיא מערכת צירית שמורכבת מחבל שמורכב מ 12 מ”מ חבל סינטטי, בולם נפילה, קרבינה, ריתמה, כובע מגן וכמובן נעלי בטיחות.

   חברים, זו התנהלות נכונה. קורס עבודה בגובה לעובד את הכלים ואת הציוד המתאים לביצוע עבודה בגובה.

   ציוד עבודה בגובה

   ציוד עבודה בגובה – להסתייע במכשור מתקדם

   חשיבותו של ציוד עבודה בגובה הנו משמעותי. וזאת, משום שביכולתו לסייע ביצירת סביבת עבודה ברמה גבוהה. לאורך השנים האחרונות, נוצרו נהלי עבודה משמעותיים; תקנות אשר מטרתן ליצור תנאי עבודה בטיחותיים ומקצועיים. חלק מרכזי מנהלים אלו נוגע אל עבודה בגובה – תוך שימת דגש לציוד אותו יש ללבוש. כיצד ניתן לבחור את הציוד לעבודה בגובה? ומהם היתרונות השונים של כל פריט ופריט? זאת ועוד, תוכלו ללמוד אצל מכללת פז בטיחות. מכללה זו נוסדה ומנוהלת על ידי נדב אסייג – מומחה בתחום הגיהות, הבטיחות והבריאות בתחום התעשייה. כמו כן, מכללה זו מציעה מגוון הדרכות וקורסים העוסקים בכיבוי אש, בטיחות באירועים המוניים ועוד.

   תחום העבודה בגובה בכלל ובארץ בפרט הינו תחום הדורש את מלוא הזהירות מצדם של גורמים שונים. אכן, באמצעות סוג עבודה זה ניתן להשלים מגוון מטרות ותכניות – על הצד הטוב ביותר. עם זאת, לאור הסיכונים השונים במסגרת תחום עיסוק זה, ישנה חשיבות רבה בשמירה על בטיחותם של העובדים.

   ראשית, כאשר אנו מדברים על עבודה בגובה, הכוונה היא לכל סוג עבודה שהיא אשר מתבצעת בגובה העולה על 2 מטר. כמו כן, היא תתבצע על משטח עבודה שאיננו מגודר או כולל מעקה תקני. בנוסף, עבודות בגובה לרוב יצריכו את הטיית גוף האדם העולה על 45 מעלות מעבר לגדר, משטח עבודה או מדרכת מעבר.

   בהתאם, כדי שניתן יהיה לעבוד כנדרש תוך שמירה על נהלי הבטיחות כמו גם מניעתן של תאונות עבודה שונות, יש להשתמש בציוד עבודה בגובה. אילו סוגי ציוד קיימים? החל מציוד מגן אישי, ציוד לצורך מניעת נפילה ועד ציוד לבלימת נפילה – אין ספק שפריטים אלו יסייעו למהלכה התקין של המלאכה.

   ציוד עבודה בגובה – לפנות אל המומחים בתחום הבטיחות

   ציוד לעבודה בגובה נושא יתרונות רבים. בין אם מדובר ברתמות לבלימת נפילה, עוגנים או שמא מדובר בציוד אחר, על מנת לאפשר תנאי עבודה מקצועיים ובטיחותיים כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל מכללת פז בטיחות.

    

   ציוד לעבודה בגובה

   התנהלות נכונה ומקצועית עם ציוד עבודה בגובה תביא ללא ספק לשיפור רמת הבטיחות בעבודה מסוג זה. על מנת להבטיח את ביצוע העבודה האיכותית והמדויקת בה אתם מעוניינים, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיה של חברת פז בטיחות. החברה כוללת מרכז הכשרות והדרכות, ומכללה לבטיחות אשר מעניקה את שירותי לאינספור מוסדות וארגונים במגוון נושאי הבטיחות השונים.

   ציוד מגן אישי לעבודה בגובה – שומרים על הבטיחות

   המכללה לבטיחות אשר פועלת במסגרת שירותיה של חברת פז בטיחות, מעבירה קורסים, הכשרות והדרכות בטיחות מקצועיות במגוון תחומים, לרבות עבודה בגובה. לרשותכם עומדים מיטב המרצים וממוני בטיחות אשר בעלי ידע רב וניסיון רב שנים בתחום. לקבלת מידע נוסף, השאירו פרטים באתר כבר היום או חייגו למספר הטלפון 04-8666499.


    

   ציוד עבודה בגובה – הכירו את הסוגים השונים

   ציוד עבודה בגובה נמצא בשימוש במגוון רחב של עבודות, החל מעבודות תחזוקה ובניה ועד למגוון עבודות בתעשייה הכבדה ומפעלים. ציוד בטיחות בעבודה אשר מתבצעת בגובה של למעלה משני מטרים, ניתן יהיה לחלק לשלושה סוגים עיקריים:

   • ציוד מגן אישי – כולל קסדה ורתמת בטיחות אישית. כל עובד מחויב בנשיאת ציוד מגן אישי בכדי להגן על עצמו כמירב יכולתו.
   • ציוד לבלימת נפילה – ציוד זה כולל מערכות ועזרים שמצליחים למזער באופן משמעותי את הסיכון בנפילה והנזק אותו עלול לגרום. לא תמיד ניתן יהיה למנוע נפילה, כך שחשיבותו של ציוד זה הינה אדירה ונוגעת בעיקרה בהגנה על העובד.
   • ציוד למניעת נפילה – ציוד זה עונה על שתי מטרות עיקריות. האחת היא מניעת נפילתו של העובד והשניה, אבטחת הציוד בגובה מתוך מניעת קריסה שלו ופגיעה בעוברי האורח באתר.

   על מנת להבטיח את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר במקום העבודה ובמהלכה, חשוב יהיה להתאים את הציוד לסוג העבודה המתבצעת ולהקפיד על שמירת נהלי הבטיחות בעבודה בגובה. לשם כך חשוב יהיה לבצע קורס עבודה בגובה מידי שנתיים לכל עובד בתחום.

   מעוניינים בהכשרה מקצועית? השאירו פרטים ונצא לדרך


    ללא קטגוריה שלנו

    חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי