פז בטיחות


  קורס ארגונומיה – נפתח ב06.03.2024

  הארגונומיה תורמת לפיתוחם ולעיצובם של משימות, עבודות, מוצרים, סביבות ומערכות כדי להתאימם לצורכי המשתמשים על פי יכולותיהם ומגבלותיהם וכדי לעשותם נגישים להם. שיקולים ארגונומיים הם כיום חלק בלתי נפרד מכל תכנון של סביבת עבודה משרדית או תעשייתית , ואנשי הארגונומיה שוקדים על פתרונות שיספקו את הצרכים הייחודיים של העובד. מטרת הארגונומיה לתת לעובד סביבת עבודה נוחה, בריאה ובטוחה שתגדיל את יעילותו ותמנע נזקים בטווח הקצר והארוך.

  קהל יעד

  ממוני בטיחות, מנהלים בארגונים ובמפעלים.

  הקורס מקנה 6 ימי כשירות לממונים.

  מטרת הקורס ארגונומיה 

  מטרת הקורס היא להעניק ידע תיאורטי ומעשי על מנת לאפשר לממונה הבטיחות יצירת תשתית ארגונומית בכל ארגון כגון: ביצוע JSA, הערכות סיכונים, מתן פתרונות ארגונומים לתחנות עבודה, שילוב נושא הארגונומיה בהדרכות הבטיחות ובניית תוכניות לקידום הבריאות .

  מבנה הקורס 

  הקורס כולל הרצאות פרונטאליות, תרגול בשימוש של כלי הערכה , ניתוח מצבים מתוך סיטואציות במקומות עבודה וסיור מעשי ליישום החומר שנלמד.

  נושאי הקורס

  נושאי הקורס לקוחים ממדעי הרפואה, עיצוב , ביומכאניקה, אנטרופומטריה והנדסת אנוש

  נושאים מרכזיים בקורס

  • עקרונות הנדסת אנוש
  • פגיעות שריר-שלד
  • סקר סיכונים ארגונומים
  • כלי הערכה ובדיקה
  • ישיבה לעומת עמידה
  • תכנון לפי עקרונות אנטרופומטרים
  • מחלות מקצוע
  • ניטול משאות ידני
  • עבודה מול מחשב
  • פתרונות ארגונומיים מתקדמים

  מנחי הקורס

  צביקה כץ, מנכ"ל החברה, הינו יועץ ארגונומי , בעל  תואר שני  "מוסמך בבריאות    בתעסוקה"   M.Occ.H  מטעם אוניברסיטת ת"א במסלול גהות תעסוקתית . מרצה בכיר לארגונומיה במוסד לבטיחות ולגהות, מרצה בארגונומיה באוניברסיטת באריאל ,אוניברסיטת חיפה ומכללת עזריאלי, מנהל ומרצה של הקורס לארגונומיה בשיתוף מכללת וינגייט,

  טניה סוזינוב, יועצת ארגונומית בכירה בחברה, בעלת תואר שני "מוסמכת לבריאות בתעסוקה" M.Occ.H  באוניברסיטת תל אביב במסלול גהות תעסוקתית . בעלת וותק  של  15   שנים בחברת ארגוטיים.  מרצה לארגונומיה במוסד לבטיחות ולגהות, יועצת לארגונומיה בכל תחומי התעשייה, השירותים, המשרדים , מרצה במסגרת הקורס לארגונומיה- במכללת וינגייט

  לפרטים נוספים , מוזמנים לדבר איתנו בטלפון : 048666499.

   

  מעוניינים בהכשרה מקצועית? השאירו פרטים ונצא לדרך


   מידע נוסף בנושא

   קורס בטיחות ארגונומיה

   חברת פז בטיחות כוללת מרכז הדרכות והרצאות אשר מעביר בין היתר גם קורס ארגונומיה מקצועי המעניק ידע תיאורטי לצד מעשי לשם יצירתה של תשתית ארגונומית בכל ארגון ובית עסק. צוות החברה המקצועי מקפיד על העברת ההדרכות במיומנות רבה ותוך מתן דגש על צרכיהם האינדיבידואליים של ארגונים מכל ענפי התעשייה. תחום זה כולל התייחסות לנושאים שונים, לרבות – ביצוע JSA, הערכות סיכונים, מתן פתרונות לתחנות עבודה, שילוב נושא הארגונומיה בהדרכות בטיחות ועוד…

   משדרגים את סביבת העבודה

   הנדסת גורמי אנוש, אשר ידועה גם בשם ארגונומיה, מעניקה לרבים להעריך את המצב הנוכחי בסביבות עבודה שונות ולהתאים למצב את הפתרונות הנכונים. בכך למעשה ניתן יהיה לשפר את פעילות העובדים, לשדרג את תחנות העבודה, להגביר את הפעילות בעבודה ולמזער ככל הניתן את הפגיעות השונות במהלך העבודה והבטיחות בסביבתה. הנכם מוזמנים ליצור קשר עם צוות החברה המיומן וליהנות ממענה מקצועי ותכליתי לכל שאלה אשר עשויה להתעורר בנושא. לפרטים נוספים, צרו קשר באתר או במספר הטלפון 04-8666499.

   קורס ארגונומיה – כל מה שחשוב לדעת

   בעזרתו של קורס ארגונומיה ניתן יהיה ליצור את סביבת העבודה האפקטיבית ביותר, זאת בהתייחסות לכלל הציוד אשר עומד לרשות צוות העובדים והיכולת שלו לעשות בהם שימוש בצורה היעילה ביותר. שילוב בין הצרכים הפיזיולוגיים, ההנדסיים והפסיכולוגיים של הצוות לבין הכלים והממשקים השונים בהם נעשה שימוש, יהיה זה אשר יעניק לאנשי המקצוע השונים את היכולת להשלים כל משימה בצורה היעילה והנוחה ביותר.

   קורס ייחודי זה מכשיר אנשי מקצוע שונים בתחום יועצי ארגונומיה בכירים למגזרים ולתעשיות שונות. זאת עושה הודות להקניית כלים מעשיים בכל הנודע לאופן התכנון ושיפור הביצועים של צוות העובדים. מעבר לכך, במהלך הקורס ניתן יהיה לרכוש את המיומנויות הנדרשות לשם זיהוי סיכונים ארגונומים בסביבת העבודה, הערכה שלהם והתאמת פתרונות איכות מדויקים לשם הגברת יעילות של כלל צוות העובדים ומניעת פגיעות במהלך העבודה.

   על מה מתבסס קורס ארגונומיה

   כאבי גב, מחלות מפרקים, תופעות אורתופדיות שונות, מורגשות בצורה ישירה כתוצאה מסביבת עבודה שאיננה מותאמת נכון. כדאי לזכור שגוף האדם נועד מטבעו להימצא בתנועה. אולם, סביבתו של האדם המודרני, בביתו ובפרט במקומות העבודה, כרוכה במנח גוף ותנועות שעומדות בניגוד לתנועה הטבעית. קורס ארגונומיה נועד לשפר את הבטיחות בעבודה, על ידי לימוד העקרונות החשובים ביותר והתאמת סביבת העבודה ועמדות העבודה, לבריאות העובד ורווחתו. במיטבו, קורס ארגונומיה מועבר על ידי אנשי מקצוע בכירים, בעלי תעודות או תארים מתקדמים בתחומים כגון "מוסמך בריאות בתעסוקה" (ידוע כ- M.Occ.H). קורס זה חשוב במיוחד למעסיקים שרוצים להעניק לעובדים סביבת עבודה בריאה יותר, מניעת תחלואה, שיפור הפריון, שיפור שביעות הרצון של העובדים ועוד. הקורס מתבסס על מגוון תחומי ידע, בתחום הרפואה, הפיזיולוגיה, הביולוגיה ביומכאניקה, הנדסת אנוש ועוד.

   בקורס מהסוג הזה לומדים על הקשר בין סביבת עבודה לא מתאימה להיווצרות פגיעות שלד – שריר, כאבים אורתופדיים ונזקים מצטברים. לומדים מהו סקר סיכונים בהיבט הארגונומי ואיך ליישם הנדסת אנוש נכונה, בעבודה. המרצים הבכירים בתחומם מדגימים הבדלים בין ישיבה לעמידה, כיצד יש לעבוד נכון בעמדות עבודה ואיך לארגן את סביבת העובדה בהתאם לממדי הגוף של העובדים ובהתאם לדרישות הביצועיות של המשימות השונות.

   לימודי ארגונומיה

   בטיחות בעבודה לא מסתכמת רק בנקיטת צעדים למניעת נפילה מגובה או התקנת מערכות התראה מפני עשן או אש. לא פחות מכך, משמש קורס ארגונומיה. תחום ידע זה מתפתח בד בבד עם הכרת החשיבות של מחלות מקצוע והשפעתן על העובד. ניתן למנוע וניתן להתגונן! מכללת פז בטיחות שמה לה למטרה להציע קורסים בבטיחות ובתוכם גם קורס ארגונומיה ברמה גבוהה במיוחד, ממיטב המומחים והעוסקים במלאכה.

   הדרכה לסביבת עבודה מותאמת והתנהגות נכונה בעבודה

   כיום, רב הידוע על מחלות מקצוע ועל פגיעות שנוצרות בשל עבודה ממושכת בתנאים לא מתאימים. יש כיום די והותר פתרונות מתקדמים, שניתן, צריך וראוי ליישם במקומות העבודה השונים. מכללת פז בטיחות, הדרך שלכם להקנות לעצמכם ו/או לעובדים שלכם סביבת עבודה יום יומית בריאה וטובה יותר.

   קורסים והדרכות שלנו

   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי
   דילוג לתוכן