פז בטיחות


  קורס חומרים מסוכנים

  קורס חומרים מסוכנים בחיפה

  מפעלים וארגונים רבים עושים שימוש בחומרים מסוכנים מידי יום. השימוש בחומרים כדוגמת חומצות שונות, גז או חומרים דליקים דורשים התאמה של תנאי הסביבה ובנוסף הכשרה של העובדים לגבי אופן השימוש וההתנהגות עם חומרים אלו. הקורס חיוני, כיוון שכל דליפה קלה או שימוש לא נכון יכול לגרום לאסון ולסכן חיי אדם. המשרד להגנת הסביבה קבע תקנות נוקשות בכל מה שקשור לשימוש ואכסון של חומרים מסוכנים. בפז בטיחות מכשירים עובדים לטפל במגוון חומרים מסוכנים באמצעות קורס חומרים מסוכנים מקיף.

  קורס חומרים מסוכנים מקצועי

  מטרת קורס חומרים מסוכנים

  קורס חומרים מסוכנים מאפשר ללמוד ולהכיר את המאפיינים הייחודיים של כל חומר והאופן בו הוא מסכן את הסביבה. בשל כך, ניתן לדעת איך להימנע ממצב בו החומר גורם לנזק ואילו אמצעי מיגון נדרשים לשימוש בכל חומר. בחלק מהקורסים ינתנו גם הכשרות מעשיות ותרגולים. הקורס מקיף ומאפשר ליצור סביבת עבודה בטוחה ונעימה. לכל מפעל יש את החומרים המסוכנים שלו ולכן גם ההדרכה תותאם לפי סוג החומר ומאפייני המפעל הייחודיים.

  קורס חומרים מסוכנים בחיפה – מה חשוב לדעת לפני שעובדים עם חומרים מסוכנים

  כל מפעל המחזיק חומרים מסוכנים מחוייב להחזיק גיליון בטיחות, העתק הגיליון יהיה במקום נגיש לעובדים והוא יכיל את כל המידע הנדרש והעדכני ביותר על החומר המסוכן והשלכותיו הבריאותיות.

  על העובדים להכיר את סוגי החומרים המסוכנים הקיימים בקרבתם. את דרכי האכסון של חומרים אלו וכללי ההתנהגות עימם. בנוסף, עליהם לדעת על כל אמצעי המיגון הקיימים באזור למקרה של דליפה או שפיכה של חומר רעיל, ועל הטיפול הרפואי הנדרש במקרה של חשיפה לחומר. ככל שיש לעובד יותר ידע כך הסיכון קטן.

  הדרכה מקיפה ויסודית על החומרים מסוכנים יכולה להקטין את הסיכון באופן משמעותי. כאשר מדובר בהדרכה המותאמת לצרכי הארגון. ומבוצעת באמצעות אנשי מקצוע המספקים מידע מקיף, תיאורטי ומעשי. ההדרכות כוללות התייחסות לנושאים החשובים כדוגמת: סיווג החומרים המסוכנים, גיליונות בטיחות, תאימות בין החומרים השונים, אמצעי מיגון, התנהגות במקרה של דליפה ועוד. פז בטיחות מאפשרים באמצעות קורס מורחב זה, לקבל כלים והכשרה מקיפה בכל מה שקשור לעבודה עם חומרים אלו.

   

  מעוניינים בהכשרה מקצועית? השאירו פרטים ונצא לדרך


   קורסים והדרכות שלנו

   חברת פרסום דיגיטלי חברת פרסום דיגיטלי