קורס מדריך עבודה בגובה: מה עושים בקורס ואיך מוכשרים

קורס מדריך עבודה בגובה הוא קורס חובה עבור כל מי שרוצה לעבוד בעבודות גובה. בקורס לומדים את כל הכללים והתקנות הנדרשים לעבודה בטוחה בגובה, כולל שימוש נכון בציוד מגן אישי, בדיקת תקינות הציוד, הכרת סוגי המשטחים השונים לעבודה בגובה, אופן השימוש בהם ועוד. את הקורס מעבירים מדריכים מוסמכים והוא כולל הן לימוד תיאורטי והן תרגול מעשי. בסופו עוברים המשתתפים מבחן ומקבלים תעודה המאשרת כי הם כשירים לעבוד בגובה בבטחה. אם אתם רוצים לקבל מידע נוסף על קורס מדריך עבודה בגובה ואיך משתמשים בציוד עבודה בגובה, המאמר הבא הוא בדיוק בשבילכם.

קורס מדריך עבודה בגובה: מה עושים בקורס ואיך מוכשרים

מיהו מדריך עבודה בגובה ומה תפקידו?

כאשר אנו מדברים על מדריך עבודה בגובה אנחנו למעשה מדברים על אדם שעבר הכשרה מיוחדת וקיבל רישיון להדריך ולפקח על עבודות בגובה. על מנת להפוך למדריך עבודה בגובה יש לעבור קורס ייעודי הכולל לימוד תיאורטי ומעשי של כללי הבטיחות והתקנות בעבודה בגובה, לימוד שימוש בציוד המגן האישי ובאמצעים לעלייה וירידה מגובה כגון פיגומים וסולמות. בסיום הקורס נדרשים המשתתפים לעבור בחינה מעשית ועיונית. רק לאחר עמידה בבחינות מקבל המדריך רישיון לעסוק במקצוע. תפקידו של מדריך עבודה בגובה הוא להנחות את העובדים כיצד להתכונן לעבודה בגובה, לוודא שימוש נכון בציוד, ולפקח על ביצוע העבודה על פי כל כללי הבטיחות.

 

מה לומדים בקורס מדריך עבודה בגובה?

במסגרת קורס מדריך עבודה בגובה לומדים בעיקר על שיטות להדרכת עובדים כיצד לבצע עבודות בגובה באופן בטיחותי. הקורס כולל הסברים תיאורטיים ותרגול מעשי של נושאים כמו: כללי הבטיחות והתקנות בעבודה בגובה, שימוש נכון בציוד מגן אישי כגון רתמות בטיחות, כובעים, נעליים וכדומה. כמו כן, לומדים על סוגי המשטחים השונים לעבודה בגובה וכיצד יש להתקין אותם, חלק מהמשטחים עליהם לומדים כוללים: פיגומים, פלטפורמות הרמה וסולמות. בנוסף, הקורס כולל לימוד שיטות לעלייה וירידה מגובה בצורה בטוחה, ושיטות למניעת נפילה מגובה. כמו כן, מדגישים את החשיבות של תדרוכים והנחיות בטיחות לפני תחילת העבודה. בקורס לומדים גם על אחזקה נכונה של הציוד וכיצד לוודא שהוא תקין לפני כל שימוש בו.

 

מדוע מסוכן לעבוד בגובה?

עבודה בגובה היא אחת העבודות המסוכנות ביותר, שכן טעות קטנה או תקלה יכולות לגרום לנפילה, לפציעה קשה ואף למוות. הסיכונים בעבודה בגובה כוללים נפילה מפיגומים, סולמות, פלטפורמות הרמה וגגות. גובה הנפילה הוא שקובע את חומרת הפציעה – ככל שמגביהים, כך גדלה הסכנה לפציעה אנושה או קטלנית. פציעות אופייניות כתוצאה מנפילות הן שברים בעצמות, פגיעות ראש, פגיעות בעמוד השדרה ועוד. לעיתים הנפילה יכולה לקרות בגלל ציוד לא תקין, טעות אנוש או תנאי מזג אוויר קשים. על כן, חיוני לנקוט בכל אמצעי הזהירות והבטיחות כדי למנוע נפילות – החל משימוש בציוד מגן אישי, ועד להכשרה נכונה של העובדים. עבודה בגובה ללא אמצעי בטיחות היא מסוכנת מאוד ועלולה לגרום לתוצאות טרגיות.

 

פז בטיחות – הכשרת מדריכים בגובה

אם אתם מעוניינים להיות מדריכים בגובה, אנחנו בפז בטיחות מציעים עבורכם קורס מדריך עבודה בגובה שיכשיר אתכם להיות מדריכים מקצועיים ומוסמכים בישראל. בואו לקבל מקצוע חדש ולרכוש את הידע והכלים הדרושים לצורך הדרכה עבור עבןדה בגובה. השאירו את הפרטים שלכם עוד היום באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

שתף את הפוסט
פוסטים נוספים
קורס נאמן בטיחות

קורס נאמן בטיחות

קורס נאמן בטיחות הוא תהליך הכשרה חיוני לכל ארגון המעוניין להבטיח שמירה על בטיחות ובריאות העובדים במקום העבודה. הקורס מכשיר

Read More
הדרכת בטיחות לעובדים

הדרכת בטיחות לעובדים

הדרכת בטיחות לעובדים היא תהליך הכרחי בכל ארגון המעסיק עובדים. הדרכה זו נועדה להבטיח שהעובדים מודעים לסיכונים האפשריים במקום העבודה

Read More
דילוג לתוכן