הדרכת בטיחות בגובה – מהי?

הקורסים נפתחים 4 פעמים בשבוע, בימי שני, שלישי, חמישי ושישי.

בין אם אתם עובדים בגובה כל יום או רק מדי פעם, עבודה בטוחה צריכה תמיד להישאר בראש סדר העדיפויות. נדרשת טעות אחת כדי להפוך משימה שגרתית לפציעה חמורה או מוות. עליכם להיות מוכנים להגן על העובדים שלכם בכל פעם שהם עלולים להיות נתונים לסכנת נפילה. בדיוק לשם כך מתקיימות הדרכות עבודה בגובה.

איך התקנות מגדירות מהי  עבודה בגובה?

תקנה 1  תקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה) התשס"ז-2007  מגדירה את המונח עבודה בגובה: "כל עבודה, לרבות גישה למקום עבודה, שבשלה עלול עובד ליפול לעומק העולה על 2 מטרים, ולרבות עבודה כאמור,

  • המתבצעת מעל משטח עבודה בלא גידור או מעקה תקני; 
  • המצריכה הטיית גוף האדם ביותר מ-45 מעלות מעבר לגדר או למעקה של משטח העבודה או מדרכת המעבר, לפי העניין; 
  • המתבצעת מתוך בימה מתרוממת ניידת, סל להרמת אדם או פיגום ממוכן;

מהי הדרכת בטיחות בגובה ?

הדרכת בטיחות בעבודה הוא קורס ייחודי המסייע לממוני הבטיחות ועובדיהם להבין את התקנות הלאומיות והבינלאומיות הקשורות לעבודה בגובה וכן מספק מידע הכרחי כדי להיות מסוגל להפחית בהצלחה סיכונים וליישם אמצעי בקרה. קורס בטיחות זה שם דגש על הבנת הסיכונים בעבודה בגובה ולהיערך אליהם בהתאם, שימוש בטוח בציוד בטיחות עבודה בגובה כדי להבטיח שעובדים יכולים להפחית את הסיכון לנפילות מגובה, התקנתם ויישומם של אמצעי מניעה והגנה, ונהלי חירום.

 

הדרכת בטיחות עבודה בגובה -יתרונות

עבור ממוני בטיחות ועובדיהם 

  • יצברו ידע, מיומנויות וניסיון הדרושים לבחירת ציוד עבודה בגובה, לשימושם ותפעולם באופן בטוח.
  • לזהות סיכונים במקום העבודה היכולים לגרום לפציעות קשות או קטלניות, ולדאוג לתיקונם.
  • אם הנכם ממוני בטיחות , פעולות אלו יוכיחו לאחרים שאתם נוקטים בצעדים הדרושים כדי לעמוד בדרישות תקנות הבטיחות של ישראל.
  • שימוש במערכת ומכשירי הגנה מפני נפילה, עם אמצעי חילוץ

עבור מעסיקים

בסיומו בהצלחה של קורס בטיחות בגובה המדריך יתן למודרך אישור תקף המעיד על ההדרכה.

טיפים לבטיחות עבודה בגובה

השתמשו במעקה

כאשר אתם יכולים, השתמשו במעקה. מעקה הוא סוג של הגנה פסיבית, הדרך הקלה והמומלצת ביותר לשמור על בטיחות העובדים שלכם תוך השגת משמעת בטיחותית. אין צורך בהכשרה או בציוד נוסף כי אין שום דבר שהם צריכים לעשות כדי לשמור על בטיחותם .

בחרו את ציוד הבטיחות בעבודה המתאים

אם הנכם מתכוונים להשתמש בבולם נפילה נגלל עליכם לוודא שאתם בוחרים את ציוד הבטיחות המתאים. כל רתמות הגוף העומדות בתקני הבטיחות המחמירים יפעלו אותו הדבר, למרות העלות שלהן. עם זאת, הפרש המחיר הזה יכול להביא לכם יתרון נוסף. בטח. לפעמים זה רק שם המותג המשחק תפקיד, אבל פעמים אחרות ישנן פונקציונליות שאתם מרוויחים או מפסידים אותה, כגון טבעות D נוספות, הגנה מפני אש ועוד. לפעמים, רתמה יקרה יותר עולה יותר פשוט כי היא נועדה להיות נוחה ובטיחותית יותר.

בדקו באופן קבוע את ציוד הבטיחות שלכם

מעולה. יש לכם את הציוד שאתם צריכים כדי להבטיח סביבת עבודה מוגנת. רתמות ושרוכים צריכים להיבדק מדי שנה, אם לא בתדירות גבוהה יותר, על ידי אדם מוסמך (בעל הידע לזהות את המפגע והסמכות לתקן אותו). עם זאת, המשתמש חייב לבדוק את הציוד שלו לפני כל שימוש. חשוב שכל מי שעשוי להשתמש במכשירים יבין איך לתפעל את הציוד עבודה בגובה נכון, מה מקובל ומה לא, ואת הצעדים שיש לנקוט במקרה של בעיה. בדיקה לפני שימוש לא צריכה לקחת הרבה זמן אבל חייבת להיות יסודית. צעדים אלו יכולים להיות ההבדל בין חיים למוות.

השתמשו בציוד המתאים לעבודה בגובה

כשם שרתמות אינן חדישות, כך גם לא פתרונות הגנה מפני נפילות. במצבים מסוימים, פיגום הולך להיות הפתרון הטוב ביותר שלכם לעבודה בגובה. זה עשוי להיות עבור צביעת בית או שטיפת חלונות גורדי השחקים. אם כן, ציידו את הפיגום במעקה. אמצעי בטיחות זה יהפוך את הבטיחות מפני נפילות מגובה להרבה יותר קלה לטיפול.

 

הדרכות עבודה בגובה מתקיימות אצלנו בימים:

שני, שלישי, חמישי ושישי בשעות :08.00 -14.00.

 

מוזמנים לפנות אינו בכל שאלה ועניין.

שתף את הפוסט
פוסטים נוספים
ימי עיון לממוני בטיחות

ימי עיון לממוני בטיחות

ימי עיון לממוני בטיחות הם אירועים חשובים המתקיימים במגוון תחומים תעשייתיים ומסחריים. מטרתם להעשיר את הידע המקצועי של ממוני הבטיחות,

Read More
דילוג לתוכן