מגיש עזרה ראשונה

אחד בעלי התפקידים החשובים בכל מקום עבודה הנו זה שעבר קורס מגיש עזרה ראשונה ויכול להעניק טיפול ראשוני לאנשי הצוות במקום במקרה חירום. בדרך כלל, מגיש עזרה ראשונה יועסק בארגונים גדולים, מפעלים, חברות ציבוריות, חברות ייצור ועוד.

מה לומדים בקורס עזרה ראשונה?

בקורס עזרה ראשונה לומדים כיצד לסייע לאדם במצוקה על ידי מתן שירות רפואי ראשוני עד להגעת צוותי הרפואה למקום האירוע.

עזרה ראשונה – עקרונות

עדיפות למתן טיפול רפואי

בקורס עזרה ראשונה אנחנו נלמד כיצד לחלק את מתן העזרה על פי סדר עדיפויות הגיוני. בעוד שיכול להיות שיהיה לכם אירוע שבו אתם תצטרכו להגיש עזרה ראשונה לאדם באירוע אחד ובאותו הזמן אדם אחר ייפגע באירוע שני.  בהדרכת עזרה ראשונה נלמד כיצד לבחור במי לטפל קודם? ואיך נכון לאבחן את מצבם הראשוני של הנפגעים?

מניעת הידרדרות במצב הרפואי

אחד הדברים המסוכנים שיכולים לקרות עם כל אדם חולה או שנפצע זה הדרדרות במצבם. הידרדרות יכולה להיות הדרגתית, ויכולה גם להמשך במשך זמן מאוד קצר. כך לדוגמא, אדם שלפני רגע אחד נשם לגמרי בכוחות עצמו, פתאום אינו עושה זאת יותר וצריך להתחיל בפעולת ההחייאה. בקורס מגישי עזרה ראשונה של פז בטיחות תקבלו את כל הידע והכלים המעשיים המתאימים כדי לדעת לזהות מצבים כאלו והכי חשוב, כיצד לטפל בהם עד להגעת הצוות הרפואי למקום.

טיפול החייאה מציל חיים

אולי אחד הדברים החשובים שאתם תלמדו בקורס מגיש עזרה ראשונה הינו טיפול החייאה המבוצע באמצעות מכשיר הדפיברילטור אשר כבר הציל ממוות וודאי רבים בעבר. לדוגמא סיטואציה בה אדם לוקה בדום לב, זה קורה בפתאומיות וברוב הפעמים ללא שום סימנים מוקדמים, טיפול החייאה באמצעות מַפְעֵם יכול להציל חיים עד הגעת צוותי הרפואה.

פתיחת דרכי נשימה

אחד הדברים שחשוב לאבחן אותם בעת הגעה לאדם שהתעלף או אדם שאיבד את הכרתו זה האם הוא נושם? כדי לזהות זאת צריך להכיר את אופן פעולתה של מערכת הנשימה ולדעת כיצד לסייע בעת הצורך.

תעודת מגיש עזרה ראשונה – פז בטיחות

קורס עזרה ראשונה הוא אחד הקורסים החשובים ביותר שתוכלו לעשות בחייכם, זהו ידע תיאורטי ומעשי כיצד לתת טיפול רפואי ראשוני מדוייק בשביל להציל חיי אדם. לבירורים נוספים בנוגע לתנאי הירשמות, תאריכים, עלויות ועוד צרו קשר עם פז בטיחות בעבודה.

 

שתף את הפוסט
פוסטים נוספים
ימי עיון לממוני בטיחות

ימי עיון לממוני בטיחות

ימי עיון לממוני בטיחות הם אירועים חשובים המתקיימים במגוון תחומים תעשייתיים ומסחריים. מטרתם להעשיר את הידע המקצועי של ממוני הבטיחות,

Read More
דילוג לתוכן