קורס מורשה בטיחות אירועים המוניים

תאונות רבות גרמו למותם של אנשים יקרים שבסך הכול רצו לבלות עם משפחותיהם באירועים שונים המתקיימים תחת כיפת השמיים, הנקראים בהגדרתם אירועים המוניים.  בישראל קיימים חוקים כגון חוק רישוי עסקים והצווים לרישוי עסקים, ו – חוק הבטיחות במקומות ציבוריים 1962, וכמו כן נמצא תקן ישראלי העוסק באופן ניהול הבטיחות באירוע המוני.

תקן אירועים המוניים

תקן ישראלי 5688 עוסק בהגדרת מערך הניהול, ארגון תכנון והקמה, ולהיבטי בטיחות העוסקים במתן הוראות והנחיות לאופן ניהול הבטיחות באירוע המוני. הוראות התקן חלות גם על אירוע המוני המתקיים בתוך מבנה וגם באירוע המוני המתקיים תחת כיפת השמיים ובאירועים אחרים.

על מי חל תקן אירועים המוניים?

על כל ארגון שמבקש לקיים אירוע חובה לנהל את האירוע בכפוף לתקן הישראלי 5688, לרבות כל אירוע חד פעמי שארגונים מקיימים. אירועים המוניים כגון המכביה, הר הרצל בירושלים, ובהר מירון, ועוד אחרים, גבו חיי רבים כתוצאה מכשלים ניהוליים ובטיחותיים שהיוו גורם עיקרי לאסון. מטרת החוקים והתקן הנם בין השאר באים למנוע סכנות לשלום הציבור האמור להשתתף ולהיות חלק באירוע שעל כך מופקדת משטרת ישראל, ולהבטיח את בטיחותם  של כל העסקים הנמצאים בסביבת האירוע. כמו כן לוודא את קיומם של תנאי הבריאות והתברואה הנדרשים.

מי היום אחראי על בטיחות באירוע?

אירוע המוני יכול שיהיה הצגה של תיאטרון, קולנוע, קונצרט, דיסקוטק, מופעי מחול, ריקודים, קברט, קרקס, משחקי ספורט למיניהם. החוק בתחולת ההגדרה של "עינוג הציבור אינו חל על עצרות זיכרון ואירועי דת, כיוון שאינן בהגדרת "עסק".

מה נחשב אירוע המוני?

כיום אין הגדרה לבעל תפקיד שהוא אחראי על הבטיחות באירוע, וגם לא נקבעה כל הגדרת הכשרה או השכלה או סמכויות הניתנות ל "אחראי בטיחות" באירוע המוני.

למה חשוב?

הכשרת מורשה בטיחות באירועים המוניים הכרחית לאור העובדות שלעיל. ובייחוד לשם כך, קמה הצעת חוק להגדיר "מורשה בטיחות לאירועים המוניים".

איפה לומדים להיות מורשה בטיחות באירועים המוניים?

חברת פז בטיחות מקיימת הכשרה ל"מורשה בטיחות לאירועים המוניים"

ההכשרה הנה בת 172 שעות לימוד.

מטרת הקורס :

  • להכשיר מורשה בטיחות לאירועים מרובי קהל, ולתת מענה מבעל מקצוע כמפורט בחוק רישוי עסקים.
  • להקנות למורשה הבטיחות את הידע הנדרש להליך הרישוי לצורך קיום אירוע המוני (מרובה קהל).
  • להכיר את דרישות החוק והתקנים הקשורים בניהול הבטיחות באירוע מרובה קהל.
  • להעניק למורשה הבטיחות כללי תכנון וכללים לכתיבת תכנית בטיחות לאירוע.
  • לתת למורשה הבטיחות את הידע והכלים לזהות סיכונים, מפגעים בטיחותיים ותברואתיים, בכדי שייתן מענה למניעת סיכוני בטיחות ובריאות.

וועדת קבלה לקורס תתקיים בתאריך 18/01/24. הקורס ייחל בחודש פברואר 2024.


מתעניינים בבטיחות אירועים המוניים צרו קשר

שתף את הפוסט

פוסטים נוספים

קורס נאמן בטיחות

קורס נאמן בטיחות

קורס נאמן בטיחות הוא תהליך הכשרה חיוני לכל ארגון המעוניין להבטיח שמירה על בטיחות ובריאות העובדים במקום העבודה. הקורס מכשיר

Read More
הדרכת בטיחות לעובדים

הדרכת בטיחות לעובדים

הדרכת בטיחות לעובדים היא תהליך הכרחי בכל ארגון המעסיק עובדים. הדרכה זו נועדה להבטיח שהעובדים מודעים לסיכונים האפשריים במקום העבודה

Read More
דילוג לתוכן